Opieka paliatywna dla dzieci

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” jest pionierem domowej pediatrycznej opieki paliatywnej i hospicyjnej. Zostało powołane do życia w maju 1999 roku jako trzecie w Polsce i pierwsze w województwie Łódzkim. Obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci w ich domach, zapewniając bezpłatną opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, pedagogiczną, psychologiczną, socjalną i duchową. Zasięg działania obejmuje województwo łódzkie.

Domowa pediatryczna opieka paliatywna i hospicyjna adresowa jest dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby nowotworowe oraz na inne postępujące schorzenia nienowotworowe zagrażające życiu oraz uniemożliwiające właściwy rozwój. Pełen wykaz chorób kwalifikujących do objęcia opieką znajduje się TUTAJ.

Przyjęcie pod opiekę Hospicjum domowego odbywa się po kwalifikacji lekarza hospicjum. Rodzice lub opiekuni prawni proszeni są o wypełnienie załączonych dokumentów oraz dostarczenie ich lub przesłanie do Hospicjum. Do dokumentów należy dołączyć posiadaną dokumentację medyczną.

O przyjęciu decyduje lekarz hospicjum po rozpoznaniu stanu zdrowia dziecka oraz w powiązaniu z kolejką oczekujących.

661 108 701 (pon.-pt. 8:00-15:35)

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ