Cele

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” powstało 21 maja 1999 r. w Łodzi jako organizacja non-profit. W chwili powstania było trzecim w Polsce (po Warszawie i Lublinie) domowym hospicjum dziecięcym i pierwszym takim w województwie łódzkim. Jako pierwsza w Polsce organizacja Stowarzyszenie podjęło się stałej domowej opieki nad dziećmi oddychającymi przy pomocy respiratorów.

Organizujemy domową opiekę dla nieuleczalnie chorych dzieci z województwa łódzkiego, zarówno w zakresie opieki paliatywnej, jak i domowej wentylacji mechanicznej (wsparcie oddychania przy pomocy respiratora). Realizując umowę z NFZ zapewniamy opiekę lekarza, pielęgniarki, fizjoterapeuty i psychologa oraz pedagoga, pracownika socjalnego i księdza.

Od 2017 roku prowadzimy pierwszy w Centralnej Polsce stacjonarny ośrodek dla pacjentów wentylowanych mechanicznie (zarówno dzieci jak i dorosłych).

W ośrodku znajduje się miejsce dla 23 pacjentów.

Nadrzędnym celem Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” jest podnoszenie jakości życia nieuleczalnie chorych dzieci, zwłaszcza cierpiących na przewlekłą niewydolność oddechową w przebiegu nieuleczalnych schorzeń nerwowo-mięśniowych. Celem realizacji tego zadania Stowarzyszenie pozyskuje środki na organizację opieki i zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego, z którego nieodpłatnie korzystają podopieczni Stowarzyszenia.

Celem integracji społecznej Stowarzyszenie organizuje stałe i okolicznościowe spotkania dla rodzin podopiecznych oraz dla rodzin przeżywających żałobę. Dla realizacji tych celów Stowarzyszenie organizuje szkolenia wolontariuszy i prowadzi różne formy wolontariatu: akcyjny, domowy i stacjonarny.

Od 2007 roku Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS 0000 159689), który umożliwia przekazanie 1% podatku od osób fizycznych w rocznych rozliczeniach PIT.

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ