Respirator w domu

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci –Łupkowa” powstało w maju 1999 roku odpowiadając na sytuację trzyletniego wówczas Dawidka cierpiącego na SMA-I i przebywającego od urodzenia na OIOM-ie w Łodzi.

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa” jako pierwsza w Polsce organizacja podjęło się stałej domowej opieki nad dziećmi oddychającymi przy pomocy respiratorów.

Wskazaniem do objęcia opieką jest przewlekła niewydolność oddechowa wymagająca stosowania wentylacji mechanicznej inwazyjnej (przez rurkę tracheostomijną) lub nieinwazyjnej (przez maskę).

O przyjęciu decyduje lekarz Hospicjum. Wymagane jest skierowanie i kwalifikacja anestezjologiczna.

Domową opieką długoterminową w zakresie wentylacji mechanicznej objęci mogą być również pacjenci dorośli.

Opieka lekarska, pielęgniarska i rehabilitacyjna sprawowana jest w oparciu o umowę z NFZ i jest bezpłatna dla pacjenta. Pacjent korzysta również z nieodpłatnego wsparcia psychologicznego, pedagogicznego, socjalnego i duchowego. Wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny udostępniany jest nieodpłatnie pacjentowi przez Stowarzyszenie.

Zdecydowana większość podopiecznych to dzieci cierpiące na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), dystrofię mięśniową typu Duchenne’a oraz dorośli cierpiący na SLA.

Świadczeniem mogą być objęci pacjenci mieszkający w województwie łódzkim lub w jego najbliższym otoczeniu.

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ