Opieka stacjonarna

We wrześniu 2017 roku rozpoczął działalność pierwszy w Centralnej Polsce stacjonarny ośrodek dla pacjentów oddychających przy pomocy respiratorów. Ośrodek prowadzony przez Stowarzyszenie znajduje się w Łodzi przy ul. Łupkowej 1. Sprawowana jest w nim całodobowa opieka medyczna oraz psychologiczna, socjalna i duchowa.

Oddział dysponuje dwudziestoma trzema łóżkami. Opieka sparowana jest w zakładzie opiekuńczo-leczniczym dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Z opieki korzystać mogą zarówno dzieci jak i dorośli oddychający przy pomocy respiratorów.

Do oddziału może być przyjęta osoba cierpiąca na przewlekłą niewydolność oddechową niewymagająca leczenia na OIOM. Wymagane jest skierowanie oraz kwalifikacja anestezjologiczna. Opieką mogą być objęte dzieci lub osoby dorosłe, które w ocenie skali Barthel uzyskały od 0 do 40 punktów.

Świadczenia medyczne udzielane są bezpłatnie na podstawie umowy z NFZ, natomiast pacjent może ponosić koszt zakwaterowania i wyżywienia do 70% osiąganego dochodu.

O przyjęciu decyduje lekarz Hospicjum po analizie dokumentacji załączonej do zgłoszenia oraz po uwzględnieniu kolejki oczekujących.

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ